książka

SZACHY

UNIWERSALNY PODRĘCZNIK Z ĆWICZENIAMI

         Pierwsze wzmianki o planszówkach przypominających dzisiejsze szachy, pojawiły się w Indiach prawie 1500 lat temu. Rozgrywka rozprzestrzeniła się na sąsiednią Persję, gdzie ujednolicono jej zasady i nadano nazwę „szachy” (od władcy „Szacha”).  Szachy zdobyły dużą popularność wśród elit społecznych i umysłowych, dlatego noszą miano gry „królewskiej”.

          Pomimo swojej długoletniej historii, ostateczne podsumowanie zasad gry miało miejsce stosunkowo niedawno, czyli w 1880 roku i dotyczyło „bicia w przelocie”. Dziś szachy klasyfikuje się jako sport umysłowy, który ma wiele walorów edukacyjnych wpływających na rozwój intelektualny, psychiczny i społeczny dla ludzi w każdym wieku.

          Niniejsza publikacja przybliża zasady gry, które są podstawą do rozpoczęcia przygody z szachami. Wszystkie inne aspekty, motywy i strategie wynikają właśnie z tych zasad i będą sukcesywnie omawiane w kolejnych częściach podręcznika. Książka może być skutecznie wykorzystywana przez dzieci i dorosłych jako samouczek lub na zajęciach zorganizowanych w klubach sportowych, ośrodkach kultury czy placówkach edukacyjnych.

          Podręcznik może być użyty przy realizacji programu zajęć szachowych projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez szachy w szkole” . Zalecany minimalny wiek rozpoczęcia nauki z tą książką wynosi 4 lata (z pomocą osoby dorosłej), więc może być wykorzystywana również w przedszkolu.

Łukasz Suchowierski

        CENA DETALICZNA KSIĄŻKI – 25 zł

  • Przy zamówieniach 10 sztuk i więcej udzielam rabatu.

  • Instruktorzy PZSzach otrzymują dodatkowy rabat.

  • Placówki edukacyjne (szkoły, przedszkola, kluby, domy kultury itp.) zamawiający hurtowo otrzymują dodatkowy rabat.

  • Hurtownie, sklepy i innych dystrybutorów proszę o kontakt telefoniczny: 505 868 829.

  • Cena książki dla uczniów Akademii Gambit – 20 zł.

Zamówienia proszę składać na e-mail: lukasz@akademia-gambit.pl

Wysyłka pocztą na koszt odbiorcy. Od 5 sztuk przesyłka na terenie kraju (Polski) gratis. Możliwy odbiór osobisty.

Płatności wyłącznie przelewem. Faktura 7-14 dni.